Blog poświęconym modelarstwu rakietowemu

Polskie Towarzystwo Rakietowe – członkostwo i działalność

Jeśli jesteś amatorem puszczania rakiet RC z pewnością marzą Ci się podniebne loty mierzone w kilometrach i sięganie nieba sprzętem niekoniecznie kosmicznym, ale przynajmniej profesjonalnym, takim jak modele redukcyjne najlepiej niemałych rozmiarów.

Najlepszym sposobem, żeby przybliżyć się do takich celów jest stanie się członkiem Polskiego Towarzystwa Rakietowego.

Czym zajmuje się PTR i co warto o nim wiedzieć?

Zanim PTR zostało powołane, w piwnicach i garażach pasjonaci modelarstwa rakietowego działali sobie oddzielnie i we własnym zakresie. Wiadomo przecież, że w grupie można więcej osiągnąć, stąd właśnie wzięła się chęć zrzeszenia owych samodzielnych działaczy.

grupowe puszczanie rakiet RC

Asumptów powstania tejże działalności było wiele – dla członków bardzo ważne okazały się być m.in. możliwość uczestniczenia w zlotach, zawodach, czy pokazach, gdzie można legalnie puszczać rakiety – i co za tym idzie mieć dostęp do poligonów, legalnie wytwarzać i użytkować paliwa rakietowe, uczestniczyć w startach zaawansowanych modeli rakietowych oraz tworzyć konstrukcje eksperymentalne, przyczyniać się do rozwoju rakietnictwa w Polsce.

Polskie Towarzystwo Rakietowe działalność

Wiadomo, że taka działalność musi być uregulowana prawnie, silniki rakietowe powinny być certyfikowane a także przydałoby się przy tym ubezpieczyć.

I faktycznie członkowie bardzo dużo zyskują z wyżej wymienionych. Co jeszcze zyskują? Chociażby poczucie tworzenia czegoś wartościowego i przyczynianie się do rozwoju nauki w Polsce i na świecie. Dla wielu członków to prawdziwa pasja i świetna zabawa.

rakiety rc zabawa

Nie pozostaje nic innego jak zostać członkiem Polskiego Towarzystwa Rakietowego. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz na stronie: www.rakiety.org.pl.

Zespół wchodzący w skład Polskiego Towarzystwa rakietowego działa od 2010 roku i na swoim koncie ma całkiem ładne osiągnięcia. Np. takie, że z powodzeniem zbudowana została rakieta badawcza, która osiągnęła wysokość mierzoną w kilometrach – bo nie oszukujmy się, ale wartość 3,4 km jest pokaźna. Zespołowi udało się nagrać film z pokładu, zebrać wiele ważnych danych pomiarowych i wykonać bezpieczne lądowanie.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *