Blog poświęconym modelarstwu rakietowemu

Moja pasja – modelarstwo rakietowe

Przychodzę do Was z blogiem poświęconym modelom rakiet. Chcę dzielić się moją pasją z innymi miłośnikami modelarstwa rakietowego. Być może też uda mi się zarazić innych, których zaciekawią materiały tu publikowane.

Moje hobby narodziło się na jednym z wyjazdów integracyjnych z pracy, na którym atrakcją były warsztaty rakietowe połączone z zawodami. Zadaniem każdej grupy było zbudowanie i wystrzelenie rakiety kosmicznej. Otrzymaliśmy zestaw części, potrzebnych do stworzenia rakiety: korpus rakiety wraz z akcesoriami, silnik i oczywiście spadochron do bezpiecznego opadania rakiety. Wygrywała ta rakieta, która najdłużej utrzymywała się w powietrzu. Jeśli więc wszystko zostało dobrze zbudowane i spadochron się otworzył – rakieta długo mogła przebywać w przestrzeni powietrznej.

Wszystkim uczestnikom zabawa bardzo się spodobała, ale ja wiedziałem, że moja przygoda dopiero się zaczyna. Pomimo, że nasza grupa nie wygrała, ja z fascynacją uczestniczyłem w całej zabawie, po której wciągnąłem się w rozmowę z panem prowadzącym warsztaty. Pokazał mi cały sprzęt i opowiedział jak on sam zafascynował rakietami. Modelarstwo pozwala sięgnąć nieba 🙂 W pewnym sensie oddaje klimat lotu w kosmos prawdziwych olbrzymich rakiet i pozwala przeżyć emocje związane z ekstremalnie szybkim wystrzałem.

wystrzał rakiety

Popatrzcie tylko, jak efektownie wygląda wystrzał rakiety – poniżej film pokazujący udany lot rakiety wraz z bezpiecznym lądowaniem…

»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *