Blog poświęconym modelarstwu rakietowemu

Modelarska rakieta Apacz, sposób na kontakt z modelarstwem rakietowym przeznaczony dla początkujących.

Często spotykam się ze stwierdzeniem, że odpalanie rakiet zarezerwowane jest jedynie dla doświadczonych modelarzy, a osoby początkujące nie powinny w ogóle podchodzić do ich odpalania same i bez nadzoru oraz odpowiedniego instruktarzu ze strony zaawansowanych modelarzy. Czy faktycznie tak wygląda w praktyce?

Oczywiście puszczanie rakiet wiąże się z koniecznością zachowania najwyższej ostrożności, ale nie oznacza to wcale, że początkujący nie mogą samodzielnie rozpocząć swojej przygody. Istnieją bowiem na rynku modele, po które spokojnie mogą sięgnąć osoby chcące poczuć smak podniebnego lotu, pomimo, że nigdy wcześniej nie miały styczności z profesjonalnymi rakietami modelarskimi.

Przykładem takiego modelu jest rakieta Apacz. Model uznawany jest nawet za rakietę szkolną, ponieważ z jej złożeniem poradzi sobie nawet dziecko. Choć zaleca się aby dzieci miały styczność z rakietą pod nadzorem dorosłych. Żeby rakieta była gotowa do lotu, wystarczy złożyć gotowe części składowe, które znajdują się w zestawie. Informacje o tym jak złożyć rakietę, dokładnie opisuje instrukcja załączona do zestawu. Spadochron pozwalający na bezpieczne lądowanie Apacza również jest już załączony w zestawie.

rakieta apacz na wyrzutni rakietowej

A co z silnikiem pozwalającym na wystrzał rakiety w powietrze? Przeważnie w zestawie znajduje się silnik. A jeśli chcemy wielokrotnie wypuszczać rakietę w przestrzeń potrzebujemy dokupić kolejne silniki. Silniki jakie można stosować do modelu to: B15-5, C15-6 oraz D15-7 Ns – moc silnika rośnie wraz z jego oznaczeniem.

Apacz mierzy aż 66 cm – jest więc modelem o całkiem sporych gabarytach, co dodatkowo podnosi jego atrakcyjność. A uwierzcie mi, że frajda płynąca z zabawy jest ogromna. Obserwowanie startu, pełnego lotu oraz wyczekiwanie na lądowanie dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Co jeszcze można zrobić, żeby utrwalić chwile związane z puszczaniem rakiety w lot? Świetnym pomysłem jest zamontowanie kamerki na modelu. Takie rozwiązanie pozwoli nam zobaczyć jaki widok “podziwia” rakieta podczas jej podniebnej wycieczki. Poniższy film doskonale pokazuje co “widzi” rakieta wystrzelona w powietrze…

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *